טיפול הומיאופאתי הינו תהליך שמטרתו לאזן את המטופל כך שבסופו של דבר המטופל לא יזדקק אף לתרופה הומיאופתיות.

במה הומאופתיה מטפלת? 

הומאופתיה נותנת פתרון למגוון רחב מאד של בעיות גופניות וריגשיות כאחד כגון: בעיות קשב וריכוז, בעיות התנהגות, מצבים של אי שקט וחרדות, בעיות במערכת העצבים, הפרעות שינה, כאבי ראש ומגרנות, אסטמה, דלקות אוזניים, בעיות פרקים, אלרגיות, כאבי גב, הפרעות במערכת עיכול, מחלות עור, דלקות בדרכי השתן ובנרתיק, כאבי מחזור, בעיות הורמונליות, ועוד. 

איך זה מתנהל? 

קובעים פגישה ראשונית שאורכת כשעה וחצי עד שעתיים. לאחר הפגישה הראשונית אני מעבדת את הנתונים של המטופל ומתאימה תרופה שיחודית למקרה. יכולים להגיע מספר מטופלים עם בעיה דומה למשל ילדים עם בעית קשב וריכוז לדוגמא אך כל ילד יקבל תרופה שונה. התרופה ניתנת במנה חד פעמית ולאחר כחודש קובעים פגישת המשך. פגישת ההמשך אורכה כבין חצי שעה לשעה. על סמך הפגישה אני מחליטה לגבי המשך טיפול בהתאם לתוצאות . תדירות הפגישות הן אחת לחודש . כאשר התדירות יכולה להשתנות בהתאם למקרה. 

ממה להימנע בזמן טיפול הומאופתי? 

יש הטוענים שיש להימנע מחומרים חזקים כגון קפה, אקליפטוס, קמפור, מנטול ואף שוקולד. אני אישית פחות מקפידה אלא אם יש הפרזה בשימוש. מהניסיון שלי כשהתרופה נכונה- זה פשוט עובד! רצוי להימנע מלטפל במקביל בשיטות טיפול נוספות כגון רפואה סינית-דיקור פרחי באך, רפלקסולוגיה, וכו' בזמן הטיפול ההומיאופתי. 

כמו כן יש לדבר עם ההומיאופת גם במקרה שמופיעות תופעות פיזיות שאינן קשורות למטרת הטיפול כגון שפעת, דלקת וכדומה. הרבה מצבים שלכאורה יכולים לצוץ, כמו דלקות למיניהן, ניתנות לטיפול גם בהומיאופתיה. למשל הרבה אנשים חושבים שאם הם מטפלים בבעיית קשב וריכוז ומתפתחת דלקת אוזניים זה משהו שלא קשור לטיפול עצמו, ולכן לא מדווחים. 

חשוב לשמור על קשר טלפוני עם ההומיאופת ולדווח על מקרים שכאלה. חשוב להתמיד בטיפול ההומיאופתי לפחות שנה לפני שמנסים גישה אחרת.

סגירת תפריט